O nas

Logo       Zapraszamy do Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz”

im. Jana Pawła II w Łodzi

Dom położony jest niedaleko centrum, sąsiaduje z dużym kompleksem leśno-parkowym zwanym „Parkiem na Zdrowiu”, będącym w Europie największym rezerwatem przyrody znajdującym się w centrum miasta. Jest usytuowany na działce leśnej o powierzchni 1,42 ha

Placówka dysponuje 89 pokojami jednoosobowymi i 13 pokojami dwuosobowymi – łącznie dla 115 osób. Pawilony mieszkalne (od A do E) połączone z budynkiem administracyjno – socjalnym znajdują się na terenie parku. Takie umiejscowienie pokoi mieszkalnych daje poczucie dużego relaksu z dala od wielkomiejskich hałasów. Placówka przeznaczona jest dla osób starszych zapewniając im godne warunki mieszkaniowe oraz opiekę i zaspokojenie wszelkich potrzeb życiowych.

W ramach działalności Domu pensjonariusze korzystają z usług medycznych (świadczenia POZ), usług opiekuńczo – pielęgnacyjnych, różnych form rehabilitacji (fizykoterapia, kinezyterapia, laseroterapia, masaże, ) i terapii zajęciowej (muzykoterapia, kinezyterapia, artyterapia, zajęcia rekreacyjne ) dostosowanej do możliwości psychofizycznej mieszkańców. Każdy z pensjonariuszy może skorzystać z kaplicy i z usług punktu bibliotecznego, który znajduje się na terenie placówki. Do swojej dyspozycji mieszkańcy mają kawiarnię, salę telewizyjną i salę konferencyjną, w której organizowane jest większość okolicznościowych imprez.

Naszymi pensjonariuszami opiekuje się wykwalifikowana kadra.

W DPS „Włókniarz” prężnie działa również Dom Dziennego Pobytu, który umożliwia chętnym osobom spędzania czasu na terenie ośrodka, zapewniając wyżywienie i możliwość uczestnictwa we wszystkich zajęciach.

Pensjonariusze Domu mogą skorzystać z bogatej oferty imprez kulturalno – oświatowych. DPS „Włókniarz” jest placówką, która od kilkunastu lat aktywnie udziela się w środowisku lokalnym, utrzymuje stałe kontakty z Parafią im. Chrystusa Króla. Jest systematycznie odwiedzany przez okoliczne szkoły i przedszkola, które prezentują naszym mieszkańcom przedstawienia, akademie i okolicznościowe występy. Placówka współpracuje z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Akademią Muzyczną w Łodzi, Szkołą Muzyczną przy ul. Sosnowej w Łodzi. Na terenie placówki organizowane są prelekcje, prowadzone przez pracowników ww. Muzeum oraz koncerty muzyczne młodzieży szkolnej. Spośród wielu imprez kulturalno – oświatowych można wyróżnić, wycieczki, imprezy integracyjne, „niedzielne wieczory przy herbatce”, które organizowane są przez Samorząd Mieszkańców na rzecz społeczności Domu.

Co roku na terenie Domu odbywa sie msza św. koncelebrowana przez biskupa Dr Ireneusza Pękalskiego z okazji nadania domowi imienia Jana Pawła II.

Placówka nawiązała również współpracę z radami osiedla Zdrowie-Mania oraz Retkinia Karolew -Wschód działającymi na naszym terenie.